Notatnik Weselny
Piękna panna młoda
W dół

Jak wyglądać dobrze na weselu?

Każda stająca na ślubnym kobiercu kobieta, chce czuć się w tym dniu najpiękniejszą. Żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, nie możesz zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

W tydzień, a nawet w miesiąc przed ślubem, trudno będzie zadbać o wszystkie szczegóły. Dlatego już teraz – nawet jeśli od uroczystości dzieli cię kilka długich miesięcy – przystąp do misji „piękna”. Podpowiemy Ci kiedy i na co powinnaś zwrócić uwagę, żeby w tym wyjątkowym dniu wyglądać zjawiskowo.

Włosy

Bez zadbanych i zdrowych włosów, nawet najstaranniej i najprecyzyjniej wykonana fryzura, nie będzie wyglądała dobrze. Dlatego o włosy powinnaś zadbać jak najwcześniej. Pierwszym krokiem powinno być umówienie się na wizytę w salonie fryzjerskim. Na wizycie tej możesz podciąć końcówki, a także wraz z fryzjerem opracować plan kuracji nawilżających i regenerujących, które poprawią kondycję twoich włosów. Jeżeli myślisz o zmianie koloru włosów, zaplanuj ją najpóźniej dziesięć dni przed wyznaczoną datą uroczystości. Będziesz miała czas na ewentualną zmianę koloru, jeżeli efekt końcowy pierwszej nie będzie Cię satysfakcjonował. Jeżeli od lat korzystasz z usług jednego fryzjera i efekty jego pracy w pełni cię satysfakcjonują umów się na próbne uczesanie ślubne (lub kilka uczesań, jeśli nie jesteś pewna, na którą fryzurę postawić). W przypadku, kiedy chcesz skorzystać z usług osoby specjalizującej się w stylizacjach ślubnych, dokonaj jej wyboru najpóźniej pięć miesięcy przed uroczystością. Jest to czas, który pozwoli Ci poznać jej umiejętności, a także na dyskusje i wybór odpowiedniego dla ciebie uczesania. Wybór właściwego specjalisty poprzyj opiniami na jego temat – możesz szukać ich wśród znajomych, a także na portalach społecznościowych. Może to trochę potrwać, więc nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

Twarz

Planowanie jest słowem kluczem, także w przypadku twarzy. Na dwa lub trzy miesiące przed ślubem możesz przystąpić ze swoją kosmetyczką do opracowania harmonogramu, obejmującego wszystkie niezbędne dla twojej skóry kuracje. Musisz pamiętać, żeby nie wykonywać żadnych zabiegów złuszczających bezpośrednio w dniach poprzedzających ceremonię. Nie stosuj też wówczas żadnych nowych kosmetyków – mogłoby się to skończyć reakcją alergiczną. Ostatni miesiąc przed ślubem nie jest też zdecydowanie dobrym czasem na eksperymenty, dlatego unikaj ich. Już teraz, zacznij dbać o właściwe nawilżenie skóry twarzy, dzięki czemu makijaż będzie lepiej trzymał się na twarzy. Próbny makijaż wykonaj wcześniej, dwa lub trzy tygodnie przed ślubem, jeśli wiesz jaki makijaż chcesz zrobić lub na kilka miesięcy do kilku tygodni przed ślubem. Możesz wypróbować kilka możliwości i wybrać tę, w której czujesz się najlepiej. Pamiętaj, że nie każdy makijaż, w jakim dobrze prezentuje się twoja ulubiona gwiazda, będzie dobrze wyglądał na tobie. Zdaj się na profesjonalistów.

WAŻNE! Na próbny makijaż i fryzurę weź ze sobą zdjęcia suknia ślubnej. Pozwoli to kosmetyczce i fryzjerce doradzić Ci najlepsze upięcie i kolorystykę makijażu.

Ciało

Podobnie jak z kosmetykami do twarzy, przed ceremonią nie powinnaś testować nowych kosmetyków do ciała, ani nie decydować się na zabiegi złuszczające – lepiej dmuchać na zimne i uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych czy podrażnień. Depilacje, zwłaszcza tą z użyciem wosku, wykonajcie około sześciu dni przed uroczystością, dzięki temu skóra będzie miała czas na zregenerowanie się, a przy tym nadal pozostanie gładka.

Paznokcie

Zarówno manicure, jak i pedicure powinnaś zaplanować nie wcześniej niż na trzy dni przed ślubem, choć zdecydowanie bezpieczniej jest wykonać je w przeddzień uroczystości lub w jej dniu. Pozwoli Ci to uniknąć uszkodzeń lakieru.

Koryguj i podkreślaj

Powinnaś skupić się na korygowaniu wad i podkreślaniu swoich atutów. Osiągniesz to zarówno dobierając odpowiednią do kształtu sylwetki suknię ślubną, jak i poprzez dopasowany do typu urody makijaż i uczesanie. Jeżeli natura poskąpiła Ci biustu, możesz powiększyć go optycznie, wybierając suknię z bogato zdobioną górą (świetnie sprawdzą się tu choćby marszczenia), a także stanik typu push-up. W przypadku, kiedy masz wąskie ramiona i szerokie biodra uda Ci się to zamaskować wybierając suknię z kwadratowym dekoltem. Masz talię osy? Podkreśl ją wybierając model sukni opinający tułów z pięknym, rozkloszowanym dołem. Co jeśli masz kilka zbędnych kilogramów, których z chęcią chciałabyś się pozbyć? Idealnym pomysłem będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc zapisanie się na indywidualne lekcje tańca. Połącz odchudzanie z ćwiczeniem pierwszego tańca, którym oczarujecie Waszych gości.

Jesteś piękna

Jesteś piękna – powtarzaj to sobie każdego dnia. Nie upodabniaj się na siłę do gwiazd szklanego ekranu, modelek i celebrytek. Przecież Twój przyszły mąż nie wybrał żadnej z nich, tylko Ciebie. Zaufaj mu, ma świetny gust. Dlatego nic na siłę. Nie musisz mieć idealnej figury, ani wymiarów modelki. Odżywiaj się racjonalnie: jedz pięć posiłków dziennie o regularnych porach i pij wodę. Dbaj o siebie, ale nie zmieniaj się w kogoś, kim nie jesteś. Wybieraj tylko to, co naprawdę Ci się podoba i w czym czujesz się dobrze. Ostatnie zdanie w każdej kwestii powinno należeć do Ciebie. Słuchaj rad, ale nie daj sobie wejść na głowę. Niech ten najpiękniejszy dzień w Twoim życiu będzie taki, jaki sobie wymarzyłaś – jaki wymarzyliście sobie oboje. Pamiętaj jesteś piękna!