Notatnik Weselny
Makijaż ślubny
W dół

Makijaż ślubny

Nie znajdziecie uniwersalnego makijażu. Nie szukajcie, naprawdę coś takiego nie istnieje. Każda z nas różni się, choć łączy nas pragnienie, by zwłaszcza w tak wyjątkowym dniu, jak dzień ślubu wyglądać i czuć się pięknie. I choć jak mówiliśmy nie ma makijażu odpowiedniego dla wszystkich, istnieje szereg uniwersalnych zasad, które powinien spełniać idealny makijaż. Jego głównym zadaniem jest podkreślenie indywidualnego piękna każdej z nas. Nie każdy make-up, który świetnie wygląda na twarzy modelki, czy znanej aktorki, sprawdzi się także na nas. Nie ma w tym nic złego, każda z nas jest piękna na swój niepowtarzalny sposób. Wystarczy to podkreślić. Makijaż powinien być także jak najtrwalszy, żebyśmy nie musiały go ciągle poprawiać. Powinien się także dobrze prezentować zarówno na „żywo”, jak i na zdjęciach.

Makijaż według klasyfikacji pór roku

Makijaż, żeby spełnił swoją podstawową rolę, a więc oddał naturalne piękno każdej z nas, powinien być odpowiednio dobrany do typu urody. Typy te określane są na podstawie karnacji, naturalnego odcienia włosów, koloru oczu i ich naturalnej oprawy. Do jednego z najczęściej stosowanych podziałów, należy klasyfikacja typów urody zgodnie z porami roku.

Makijaż ślubny na wiosnę

Ten typ urody, nie należy do często występujących w naszym kraju. Kobiety w typie wiosny mają włosy w kolorze blondu – od złotego i złotych odcieni rudości, poprzez tony bursztynu i miodu, aż do połyskujące złotem brązy. Oczy pani wiosny mają ciepłą barwę błękitu, zieleni, szarości lub jasnego brązu, często o ciemniejszej obwódce wokół tęczówki. Mają one bardzo jasną cerę w ciepłej tonacji, ozdobioną piegami.

Podkład: chcąc podkreślić swoją urodę, wiosna powinna postawić na podkłady o ciepłej tonacji, które wydobędą piękno jej karnacji.

Najlepszymi kolorami dla Panny Młodej w typie wiosny będą: złoto, żółcienie, pomarańcze, koralowa czerwień, blada purpura i jasne fiolety, a także soczyste zielenie, lazury i turkusy.

Pamiętać należy, że ten typ urody nie znosi silnych kontrastów. Dlatego jeżeli marzy ci się makijaż w stylu smokey eyes, postaw na jego łagodną wersję, bądź wybierz makijaż typu beauty. Wówczas usta podkreśl delikatnym błyszczykiem, w połyskującej złotem odcieniach bladej czerwieni lub brzoskwini.

Jeżeli twoje włosy i oprawa oczu to jasne odcienie brązów, wybierz tusz w takim właśnie kolorze. Zamiast czarnej kredki do oczu, użyj szarej bądź granatowej.

Makijaż ślubny na lato

Chłodne odcienie blondu (takie jak popiel i platyna) i jasne brązy utrzymane w tej samej tonacji, to kolory włosów lata. Tęczówki pań reprezentujących ten typ urody przyjmują zwykle zimne odcienie szarości, zieleni i bardzo bladego brązu. Ich cera ma lekko szare zabarwienie ze skłonnością do różowienia.

Jeżeli jesteś latem, twój podkład musi mieścić się w chłodnej tonacji. Podkład, u pań z cerą naczynkową musi dodatkowo dobrze kryć. Powinny unikać one także różu, który dodatkowo wyeksponuje zaczerwienione policzki.

Idealnymi kolorami w makijaży oczu będą: mięta, szarości, pudrowe róże (choć nie w przypadku wspominanej już cery naczyniowej), odcienie liliowe, szafiry, fiolety i różne odcienie niebieskiego.

Podobnie, jak Panna Młoda w typie wiosny, powinnaś zrezygnować z czarnej kredki zastępując ją kolorem granatowym lub grafitowym. Także tusz nie powinien być czarny, znacznie lepiej sprawdzi się ten w kolorze brązowym.

Urodę ust pani lato podkreślą fioletowe i różowe kolory szminek. Wybieraj słabsze odcienie, jeśli zdecydowałyście się na mocniejsze podkreślenie oczu.

Makijaż ślubny na jesień

To najwyrazistszy ze wszystkich typów urody. Należą do niego panie, których włosy mienią się złotymi radościami lub ciepłymi odcieniami brązu i oliwkowej lub śniadej cerze. Tęczówki pani jesieni są zielone lub w ciemnych odcieniach brązu.

W makijażu jej oczu nie powinno zabraknąć: śliwkowych fioletów, ciepłych czerwieni, odcieni żółci i pomarańczy, a także brązów i lazurów – wszystkie w ciepłej tonacji. Pani jesień śmiało może postawić na wyraźniejsze podkreślenie oczu, choćby za pomocą klasycznego smokey eyes, do którego idealnie pasuje czarna kredka do oczu lyb eyeliner, oraz tusz do rzęs w tym samym kolorze.

Podkład i puder powinny mieścić się w zdecydowanie ciepłej tonacji, podobnie jak pomadki w odcieniach złota, miedzi, czerwieni i fioletu.

Makijaż ślubny na zimę

Typowi urody zimy najlepiej odpowiada porównanie do królewny Śnieżki z jej porcelanową cerą i ciemnymi włosami o zdecydowanie chłodnym połysku. Oczy zimy są szafirowe, ciemnobrązowe lub czarne.

Idealny podkład dla pani zimy utrzymany jest w chłodnej tonacji. Oczy najlepiej podkreślą chłodne barwy, wśród których nie może zabraknąć bieli, szarości, zieleni, fioletów i ciemnego różu. Kredka do oczu może być w kolorze czarnym, granatowym, szarym lub srebrnym. Tusz do rzęs koniecznie czarny.

W przypadku pani zimy wyeksponowanie oczu nie wyklucza także mocnego zaakcentowania ust. Najlepszym wyborem będą czerwone, fioletowe i mocno różowe pomadki.

Przy ślubnym makijażu dobrze zdać się na profesjonalistów. Nie zgadzajcie się jednak na nic w czym, nie będziecie się czuły dobrze i pewnie. Pamiętajcie, nie musicie zadowalać wszystkich dookoła – ostateczna decyzja powinna zawsze należeć do każdej z Was.