Notatnik Weselny
Atrakcje weselne
W dół

Atrakcje na przyjęcie weselne

Nie ma chyba pary, która nie chciałaby, żeby dzień ich ślubu pozostał nie tylko w ich pamięci, ale także we wspomnieniach świętujących z nimi gości. Dlatego spędzamy długie godziny na dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik, szukając najpiękniejszej Sali weselnej, najlepszego zespołu muzycznego lub Dj’a, którzy zapewnią wszystkim świetną zabawę do białego rana. Coraz częściej sięgamy także po inne atrakcje, które urozmaicą wieczór.

Do ciekawszych atrakcji należy wynajem fontanny czekoladowej dla wielbicieli słodyczy i alkoholowej dla fanów czegoś mocniejszego, a także pokazy pirotechniczne.

Fontanna czekoladowa

Decyzja o wynajęciu fontanny czekoladowej na przyjęcie weselne nie ogranicza się do prostego „tak”. Jest kilka rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest rozmiar. Choć zwykło się mówić, że nie ma on znaczenia, w przypadku fontanny koniecznie weźcie go pod uwagę. Zasada jest prosta: im większa, tym więcej czekolady zużywa, a co za tym idzie pociąga za sobą większe koszty. Dlatego dopasujcie wysokość fontanny do liczby gości. Skupcie się na bardziej znanych i cenionych w branży markach. Są one gwarantem cichego działania i odpowiedniego wypoziomowania, które zapewni równomierne opadanie czekoladowej kaskady, tworząc właściwy efekt. Tym, co jest najważniejsze w czekoladowej fontannie jest właśnie czekolada. Najlepszym i jedynym wyborem powinna być specjalnie w tym celu skomponowana czekolada Kuwertura – dzięki dużej zawartości kakao ma nie tylko wyjątkowy smak i aromat, ale także zapewnia doskonałe efekty wizualne. Jakość przekłada się jednak na nieco wyższą cenę. Niemniej, jeśli chcecie, by czekoladowa fontanna spełniła swoją rolę nie oszczędzajcie na jakości. Decydując się na wyjęcie fontanny, koniecznie zwróćcie uwagę na oferowane przez firmę dodatkowe produkty. Dobra oferta powinna zawierać: stolik, na którym ustawiony zostanie podest z fontanną oraz zdobiąca stół falbana, a także talerzyki, patyczki do przekąsek i serwetki.

Koszty wynajmu fontanny czekoladowej

Ceny wynajmu czekoladowej fontanny uzależnione są jej rozmiarami i wspominaną już wcześniej jakością czekolady. Mała fontanna o pojemności 2,5 kg czekolady to koszt około 300 złotych, zaś 5 kg około 700. Do ceny musicie doliczyć także koszt owoców i/lub ciastek.

Fontanna Alkoholowa

Nie różni się ona ani działaniem, ani wyglądem od przedstawionej powyżej fontanny czekoladowej – z tą oczywiście różnicą, że kaskadami spływa z niej alkohol. Rodzaj alkoholu zależy od Waszych prywatnych upodobań – może to być zarówno wódka, poncz, wino, jak i szampan. Niewątpliwym atutem tej fontanny jest jej urok i dekoracyjny charakter, każde z pięter fontanny może być podświetlone innym bądź tym samym kolorem, zabarwiającym spływający kaskadami trunek. Fontanna alkoholowa nie musi wcale zawierać alkoholu, możecie w niej umieścić także napój bezalkoholowy, który ucieszy także Waszych najmłodszych gości.

Koszty fontanny alkoholowej

Na rynku dostępne są różne ich pojemności i to właśnie od nich zależy cena. Standardową pojemnością jest ta mieszcząca 8 litrów płynu, choć możecie wynająć nawet takie o pojemności 19 litrów. Koszt wypożyczenia najmniejszej zaczynają się od 200-250 złotych, dużej natomiast od 500 złotych. Wpływ na koszt ma także czas, na jaki chcecie fontannę wynająć, a także, czy wynajmiecie ją z obsługą czy też bez niej. Musicie doliczyć także zakup wybranego alkoholu. Coraz więcej firm oferuje połączenie fontanny alkoholowej z jej czekoladowym odpowiednikiem – procentowe trunki spożywa się w czekoladowych kieliszkach, które potem można zjeść. W ofercie niektórych firm znajdziecie połączenie fontanny alkoholowej z jej czekoladowym odpowiednikiem – procentowe trunki spożywa się w czekoladowych kieliszkach, które potem można zjeść.

Pokazy pirotechniczne

Jest to jedna z ciekawszych i rzadziej wybieranych atrakcji weselnych. Rozważając zorganizowanie pokazu pirotechnicznego musicie wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu wokół sali weselnej, nie w każdym bowiem obszarze zorganizowanie pokazu jest możliwe. Nie można ich urządzać w pobliżu parków krajobrazowych i narodowych, gdyż hałas i błyski zwyczajnie będą straszyły zwierzęta w nich żyjące. Nie można ich także organizować w pobliżu lotnisk. Idealnie za to nadadzą się lokale z dużym ogrodem, w których nie znajdują się ani linie wysokiego napięcia, ani wysokie drzewa. Potrzebna Wam będzie także zgoda właściciela na przeprowadzenie pokazu. Najlepiej uzgodnić kwestię tę jeszcze w czasie negocjowania warunków umowy. Zajmujące się organizowaniem pokazów pirotechnicznych firmy ustalają ich przebieg z Wami, dopasowując go do Waszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Pokazy odbywają się do wybranej przez Was ścieżki dźwiękowej (choć w kwestii tej możecie także zdać się na profesjonalistów) i mogą trwać od 3 do 10 minut – w zależności od wybranej przez Was opcji. Możecie zachować pokaz w tajemnicy przed gośćmi, informując ich o nim tuż przed tym, jak ma nastąpić lub ogłosić go w oficjalnym programie.

Koszty pokazu pirotechnicznego

Ceny pokazu zaczynają się od 1200-1500 złotych, w zależności od długości trwania pokazu i wykorzystanych w nich fajerwerków.